10 üniversiteliden 9’u yurtsuz kaldı!

HomeGündem

10 üniversiteliden 9’u yurtsuz kaldı!

Üniversite öğrencilerinin yurt sorunu katlanarak devam ediyor. Her 10 üniversiteliden 9'u kalacak yurt bulamadı. Gençlik Spordan sorumlu Devlet ...

Sisteme makyaj iktidarda kalmaya yetmez
Gelmekte olan Millet İttifakı, nasıl geliyor?
Muhafazakarların Erdoğan kavgası!

Üniversite öğrencilerinin yurt sorunu katlanarak devam ediyor. Her 10 üniversiteliden 9’u kalacak yurt bulamadı. Gençlik Spordan sorumlu Devlet eski Bakanı ve CHP’li vekil Erdoğan Toprak husus hakkında açıklama yaptı.

İktidarı eleştiren Toprak, “81 kente yalnızca bir binadan oluşan üniversite kurdular. Her 10 öğrenciden 9’u açıkta kaldı” dedi. “Gençler tarikat yurtlarının eline düşüyor. İktidar, gençlere çektirdiği ızdırabın sonucunu, birinci seçimde görecek” diyen Toprak şunları söyledi:

“İktidar halkı kandırıyor’

Toprak açıklamasını “İktidar hâlâ 19 yıl öncesi kıyaslarla kendini ve halkı kandırma algısı peşinde. Gençlerden ve ülke meselelerinden kopmuş bir biçimde, patinaj yapıyor. İktidar 19 yılda 81 kente yalnızca bir binadan oluşan üniversite kurdu. Yandaş isimleri rektör diye atadı. Gençlerin meselelerine eğilmedi. Yurt ve toplumsal alanlar yapmadı. Kâfi öğretim üyesi de yok. İktidar her vilayetimizde üniversite var diye övünüyor. Üniversitenin yalnızca ismi var. Üniversite demek binadan ibaret değildir. Bugün her 10 öğrenciden 9’u açıkta kalmış durumda. Pırıl pırıl gençler üniversite hayali gerçek olmuş lakin parklarda sabahlıyor. Yurt probleminin tahlili var. TOKİ çabucak yurt imaline başlamalı ve gelecek yıla yetişecek biçimde hazır olmalı” diyerek sonlandırdı.

Yorumlar

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0