150 metre yüksekteki cam teras ziyaretçilerini ağırladı

HomeTürkiye

150 metre yüksekteki cam teras ziyaretçilerini ağırladı

Gaziantep'in Yavuzeli ilçesindeki tarihi Rumkale'de imali tamamlanan cam terasın kapıları, birinci ziyaretçilere açıldı. 150 metre yükseklikte ...

Palandöken Barajı’nın suları çekildi; mezarlar gün yüzüne çıktı
Kendisini bıçaklayan eski eşe verilen ceza sinir krizi geçirtti
Koku şikayeti yapılan eve savcılık kararıyla girip, 50 kediyi vinçle çıkardılar

Gaziantep’in Yavuzeli ilçesindeki tarihi Rumkale’de imali tamamlanan cam terasın kapıları, birinci ziyaretçilere açıldı. 150 metre yükseklikte yürüyenler, ya yakınlarına sarılarak görünümün keyfini çıkarmaya çalıştı ya da korkuluklara tutunarak geri döndü.

Yavuzeli ilçesindeki tarihi Rumkale’de üretimi tamamlanan, 270 metrekarelik cam teras açıldı. Bölgeye gelenler, Rumkale ve Fırat Irmağı görünümünü camın üzerinde yürüyerek seyredebiliyor. Ziyaretçilerden kimileri, güç anlar yaşarken, kimileri da görüntünün keyfini çıkardı. 150 metre yükseklikte yürüyenler, ya yakınlarına sarıldı ya da korkuluklara tutunarak geri döndü.

‘Etkileyici görünümüyle bizi büyüledi’

Tarihi Rumkale, içerisinde yer alan yapıların yanı sıra Fırat Irmağı boyunca uzanan doğal hoşluğuyla de yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. Kahramanmaraş’tan Rumkale’ye gelen Munise Şahintaş, cam terasta yürümenin farklı bir his olduğunu belirterek, “Rumkale havası ve görüntüsüyle büyüleyici bir yer. Tekne tipi ve tarihi yerlerinin gezmek çok hoş. Cam terastan görünüme bakma fırsatımız da oldu. Etkileyici görünümüyle bizi büyüledi” dedi.

‘Rumkale canlandıkça Gaziantep canlanacak’

Rumkale’ye yapılan cam terasın Gaziantep turizmine katkı sağlayacağını kaydeden Murat Barık ise “Rumkale canlandıkça Gaziantep canlanacak. Yapılan seyir terasın inanılmaz bir imgesi var. Bu görüntüyü herkesin çok zevkli halde karşılayacağını düşünüyorum. Herkes gelip buradaki hoşlukları görmeli. Birtakım arkadaşlarımız yürürken korktu lakin yükseklik korkusu olmayan tüm vatandaşlar kesinlikle gelip görmeli” diye konuştu.

Yorumlar

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0