58. Altın Portakal Film Festivali’nin jüri üyeleri belli oldu

HomeKültür Sanat

58. Altın Portakal Film Festivali’nin jüri üyeleri belli oldu

Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek, bu yıl Ulusal Uzun Metraj Sinema Yarışı heyetine senarist, direktör, üretimci ve akademisyen ...

‘Altın Portakal’ HalkTV’de… Kırmızı halı ve galayla başladı
Altın Portakal Film Festivali Ulusal Yarışma Filmleri belli oldu
Altın Portakal’da biletler 7 saatte tükendi, ek seans biletleri satışta

Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek, bu yıl Ulusal Uzun Metraj Sinema Yarışı heyetine senarist, direktör, üretimci ve akademisyen Emin Alper’in başkanlık edeceğini; manzara direktörü Ahmet Sesigürgil, muharrir, senarist Ayfer Tunç, müzikçi, kelam muharriri, bestekar ve prodüktör Gaye Su Akyol, oyuncu Hazal Kaya, tiyatro direktörü, eğitmen ve oyuncu Muhammet Uzuner ile üretimci, direktör, senarist Senem Tüzen’in heyetin başka üyeleri olduğunu açıkladı.

Şenlik afişi hazır

Muhittin Böcek, şenlik afişinin de hazır olduğunu belirterek “Festival afişi, geçtiğimiz aylarda yaşanan ve tüm ülkemizi derinden üzen orman yangınlarının yarattığı yıkımın akabinde sanatın güzelleştirici gücüyle tekrar yeşermeye, el ele verip üretmeye devam ederek yangının elimizden aldıklarını yerine koyacağımıza olan inançla hazırlandı. Antalya başta olmak üzere ülkenin pek çok yerinde yaşanan yangınların söndürülmesi için canla başla çalıştık. Şimdiki misyonumuz ise kaybettiklerimizi yerine koyabilmek, yaşanır bir gelecek için umut ve ilham olmak diyerek şenliğimizin afişine ağaçlarımızı taşıdık. Tıpkı vakitte bir müjdemiz daha olacak; bu yıl şenlikte ‘Antalya Altın Portakal Hatıra Ormanı’nı oluşturmak için birinci fidanlarımızı dikeceğiz ve Antalya’ya şenlik üzere esaslı ağaçlarla dolu, her yıl sinemayla büyüyecek bir orman kazandıracağız” dedi.

Böcek’in başkanlığını yaptığı 58’nci Antalya Altın Portakal Sinema Şenliği’nin idari yöneticiliğini Cansel Tuncer, direktörlüğünü Ahmet Boyacıoğlu üstlendi, sanat direktörlüğünü Başak Emre yürütecek.

Yorumlar

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0