AKP’li vekillerden CHP’li vekile teşekkür

HomeGündem

AKP’li vekillerden CHP’li vekile teşekkür

Cumhuriyet muharriri Barış Pehlivan bugünkü köşesinde, "Hani daima AKP’deki çatlakları konuşuyoruz ya... Hani bir devrin yöneticilerinin ...

Meclis yarın açılıyor: İşte gündemdeki 5 madde
ORC, AKP’ye bayrak açtı: Son 2 yılda değişen oy oranını paylaştı
Yerli ve milli kalkıyor, dini ve milli geliyor!

Cumhuriyet muharriri Barış Pehlivan bugünkü köşesinde, “Hani daima AKP’deki çatlakları konuşuyoruz ya… Hani bir devrin yöneticilerinin rahatsızlıklarına şahit oluyoruz ya… Hani devranın döneceğini anlayanları görüyoruz ya… Çarpıcı bir örnek vereyim.” dedi.

Pehlivan’ın yazısının ilgili kısmı şöyle:

Yakın vakitte…

Bir CHP milletvekili TBMM Genel Kurulu’nda kelam aldı. Yargı, karapara ve AKP alakalarına dair bir konuşma yaptı. Sert tenkitlerini yönelttikten sonra, AKP sıralarına dönüp şöyle dedi:

“Genel olarak konuşmuyorum; içinizde maaşıyla geçinen, çocuklarına helal lokma veren arkadaşlarım var, ben biliyorum. ‘Hepiniz hırsızsınız’ üzere lafları da ben kabul etmiyorum. Lakin içinizde çok kirlenmiş beşerler var, burnuna kadar pisliğe batmış beşerler var.”

Öğrendim ki…

O CHP milletvekilinin kirli bağlara dair herkesi suçlamaması kimi AKP’lileri keyifli etmiş.

Hatta…

Ortalarında eski bakanların da olduğu üç AKP milletvekili, o CHP’li isme özel olarak teşekkür etmiş. Böylelikle AKP’nin içine düştüğü durumdan kendi rahatsızlıklarını da belirtmişler.

Yorumlar

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0