Ankara Barosu Başkanı Sağkan yeniden başkan seçildi

HomeGündem

Ankara Barosu Başkanı Sağkan yeniden başkan seçildi

Ankara Barosu’nun 66'ncı Olağan Genel Şurası Bilkent Odeon'da yapıldı. Baroya kayıtlı avukatların oy kullanma süreci sabah saatlerinde başladı ...

Taksi Yönetim Merkezi İSPARK’a devrediliyor
Erdoğan: ‘Ekonomiyi prangalarından, demokrasiyi vesayet zincirlerinden kurtarmak için tarihi nitelikte birçok adım attık’
Kılıçdaroğlu’nun ‘çözebiliriz’ çağrısına HDP’den yanıt: Çözümün adresi ve asıl muhatabı İmralı’dır

Ankara Barosu’nun 66’ncı Olağan Genel Şurası Bilkent Odeon’da yapıldı. Baroya kayıtlı avukatların oy kullanma süreci sabah saatlerinde başladı. Oy kullanmak için yola çıkan avukatlar yoğunluktan ötürü uzun müddet trafikte beklemek zorunda kaldı.

Seçimlerde Avukat Hakları Kümesi ismine Nazlı Didem Moğulkoç, Özgürlükçü Çağdaş Avukatlar Kümesi ismine Prensip Işık, Mesleğe Vefa Kümesi ismine Sezgin Özkan ve Direkt Demokrasi Hareketi ismine Nihad Karslı ve Demokratik Sol Avukatlar Kümesi ismine Erinç Sağkan yarıştı. Yarışı mevcut Lider Demokratik Sol Avukatlar Kümesi adayı Erinç Sağkan 6 bin 969 oyla kazandı. Erinç Sağkan, seçimde en yakın rakibi Sezgin Özkan’dan 4 bin 794 oy fazla aldı.

‘Gereken bildirileri aldık’

Seçim sonrası açıklama yapan Erinç Sağkan, şunları söyledi:

“Yeni bir devir başlıyor, biz hem dün hem de yarışın devam ettiği geçtiğimiz aylarda, aday meslektaşlarımızın yönelttiği tenkitlerden üzerimize düşen almamız gereken iletileri aldık. Buna ait bilhassa iştirakçi bir baro olması noktasında, geçen periyot yaptığımızın daha da üzerine çıkacak çabayı Ankara Barosu İdare Şurası gösterecektir.”

Yorumlar

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0