Bir kripto para platformu daha sona erdi

HomeEkonomi

Bir kripto para platformu daha sona erdi

Kripto para platformu Coinzo, internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamada dijital varlık servis sağlayıcı hizmetini sonlandırma kararı aldığını ...

Döviz bürolarının çalışma düzeninde değişiklik
Kamuya personel e-Devlet’ten alınacak
Piyasaların gözü Fed’in kararında

Kripto para platformu Coinzo, internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamada dijital varlık servis sağlayıcı hizmetini sonlandırma kararı aldığını duyurdu.

Siteye erişim 6 ay açık olacak

Alım/satım süreçlerinin bugün saat 09:00 itibariyle durdurulduğu belirtilen açıklamada şöyle denildi:

Bedelli Coinzo Kullanıcıları, Coinzo Teknoloji A.Ş. olarak 2018 yılından beri faaliyet içinde olduğumuz dijital varlık servis sağlayıcı (kripto para platformu) hizmetimizi sonlandırma kararı aldık. www.coinzo.com’a erişim 6 ay mühletince açık olacaktır.

Kullanıcılarımız bu süreç içerisinde TRY ve kripto para bakiyelerini çekebilecek, alım/satım süreçleri hariç tüm özellikleri kullanabileceklerdir.

Coinzo platformunda alım/satım süreçleri 11 Ekim 2021 Pazartesi saat 09:00 itibariyle durdurulmuştur. Faaliyet sonlandırma süreci için ilgili kurumlara bilgi verilmiştir. Takviye takımımız bu müddet boyunca kullanıcılarımızın sıkıntılarına tahlil üretmeye devam edecektir. Süreç hiçbir kullanıcımızın mağdur olmaması için ihtimamla yönetilecektir.

Coinzo Teknoloji A.Ş. olarak kullanıcılarımızın karşısına yeniden “kripto para ve blockchain” bölümünde yeni projelerle çıkmayı hedeflemekteyiz.

Thodex olayı

2 milyar dolar pahasında kripto parayla yurt dışına kaçtığı tez edilen Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer, geride binlerce mağdur bıraktı.

Thodex olayıyla ilgili başlatılan soruşturmada 78 kişi hakkında yakalama ve gözaltı kararı çıkarılmıştı. Ayrıyeten, Thodex kurucusu Özer için kırmızı bülten çıkarılmıştı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’in Türkiye’deki bankalarda bulunan 31 milyon lirasına el konulduğunu açıklamıştı.

Öte yandan 20 Eylül 2017’de Türk Lirası / Bitcoin süreci ile faaliyetine başlayan kripto para süreç platformu Vebitcoin, nisan ayında faaliyetlerini sonlandırdığını duyurmuştu.

Yorumlar

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0