Ceylan Ertem, Altın Kelebek Ödülleri’nde adaylıktan çekildi

HomeKültür Sanat

Ceylan Ertem, Altın Kelebek Ödülleri’nde adaylıktan çekildi

Müzikçi Ceylan Ertem Altın Kelebek Ödülleri'nde adaylıktan çekildiğini açıkladı. Ertem, çekilme münasebeti olarak, "Hem hayat görüşüme, hem ...

Dünyanın en eski sanat eseri bulundu
Game of Thrones’un 300 yıl öncesini anlatan House Of The Dragon’dan ilk fragman
Emmy Ödülleri’nde The Crown damgası

Müzikçi Ceylan Ertem Altın Kelebek Ödülleri’nde adaylıktan çekildiğini açıkladı. Ertem, çekilme münasebeti olarak, “Hem hayat görüşüme, hem yıllardır oluşturmaya ve kollamaya çabaladığım duruşuma epey aykırı yapıda olduğunu bildiğimden, Hürriyet Gazetesinin (ve bu tıp gerçekliği sisli olan yarışmaların) temsil ettikleri ve etmedikleri sebepleriyle, bir çok müzisyen arkadaşım ve sanatçı ustalarım üzere, bende çekiliyorum” dedi.

Ertem’in açıklamaları şöyle:

“En yeterli müzik, En güzel klip, En uygun bayan şarkıcı” üzere kısımlarda aday olduğumu öğrendiğim Altın Kelebek Ödüllerinden, hem hayat görüşüme, hem yıllardır oluşturmaya ve kollamaya çabaladığım duruşuma epey aykırı yapıda olduğunu bildiğimden, Hürriyet Gazetesinin (ve bu çeşit gerçekliği sisli olan yarışmaların) temsil ettikleri ve etmedikleri sebepleriyle, bir çok müzisyen arkadaşım ve sanatçı ustalarım üzere, bende çekiliyorum.

Magazin gztcileri ödül merasiminde aldığım mükafatı tutuklu gazeteci dostlarıma adamıştım, derin sessizlik yaşanmış akabinde bir çok köşe müellifi tarafından eleştirilmiştim. Benim değil, konu ile ilgili onların tüm gece ses vermeleri gerekirken, ses vereni topa tutmayı tercih etmişlerdi”

Yorumlar

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0