Cübbeli’den imam hatip çıkışı! Çocuklarınızı göndermeyin

HomeGündem

Cübbeli’den imam hatip çıkışı! Çocuklarınızı göndermeyin

CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programına katılan Cübbeli Ahmet Hoca ismi ile bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Hakan Bayrakçı ve ...

Sabah yazarından Ahmet Hakan’a: Özköşk kadar bile delikanlı olamadın Ahmet
Cübbeli’den AKP’ye iktidar formülü: Parlamenter sistem
‘Tosun Ahmet’ öldü PR bozuldu

CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge programına katılan Cübbeli Ahmet Hoca ismi ile bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Hakan Bayrakçı ve Ahmet Hakan’ın sorularını yanıtladı.

‘İmam hatip liselerine göndermeyin’

Gündeme ait mevzulardan yorum yapan Ünlü, bir orta imam hatip liselerine ait de dikkat çeken sözler kullandı. Cübbeli Ahmet, “Çocuklarınızı imam hatip lisesi ve ilahiyata göndereceğinize düz ortaokul ve liselere gönderin” dedi. Ahmet Hakan’ın “Aaa niçin?” diye şaşkınlıkla sorması üzerine Cübbeli Ahmet Hoca şunları söyledi:

‘Daha az hasarla çıkarlar’

Düz okullara gönderin daha az hasarla çıkar. Ben bunu gördüm denedim. Bütün etrafımdaki beşerler çocuklarımızı gönderdik, kız çocuklarımız geliyor; hocaya sahabeye hakaret, hadis, mezhep yok… Yani müfredat işlemiyor. Müfredattaki şeye yorum katıyor. Hangi cemaate bağlıysa yahut mezhepsizlik, reformist, mealcilik akımı her neyse orayı empoze etmeye çalışıyor. Bugün ilahiyatta benim reddiye yaptığım adamlardan ‘Kuran değişsin’ diyen adam şu an da Ankara İlahiyat’ta hoca…”

Yorumlar

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0