Davutoğlu: İmralı’dan mektup getirilmesine ses çıkarmayan Bahçeli, bizlere dair bazı hezeyanlarda bulundu

HomeGündem

Davutoğlu: İmralı’dan mektup getirilmesine ses çıkarmayan Bahçeli, bizlere dair bazı hezeyanlarda bulundu

Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, partisinin Denizli Vilayet Kongresi’nde MHP Önderi Devlet Bahçeli’ye yüklendi. Davutoğlu, "Bahçeli ...

Tahir Elçi davasında Ahmet Davutoğlu’nun tanık olması istendi
Davutoğlu’nun endişesi: Jakoben Kemalizm uyanabilir
Davutoğlu’ndan Bahçeli’ye: ‘Amed Asurcadır. Biraz tarih okusun’

Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, partisinin Denizli Vilayet Kongresi’nde MHP Önderi Devlet Bahçeli’ye yüklendi. Davutoğlu, “Bahçeli artık bir dersi haketti” dedi.

Davutoğlu konuşmasında, lokal seçimlerden evvel terör örgütü PKK önderi Abdullah Öcalan’ın Kırmızı Bülten ile aranan kardeşi Osman Öcalan’ın TRT’ye çıkarılmasını hatırlattı. Davutoğlu, “Bir seçim kazanmak için Osman Öcalan’ın TRT’ye çıkarılmasına, İmralı’dan mektup getirilmesine ses çıkarmayan Bahçeli, bizlere dair birtakım hezeyanlarda bulundu. Yürekte ne varsa lisana o çıkar. Yalnızca lisana değil hale de o çıkar” tabirlerini kullandı.

Davutoğlu, “Sayın Bahçeli, kaçamazsın. Bugün yaşanan musibetlerin ikinci sorumlusu sizsiniz. Yolsuzların sorumlusu da sizsiniz. Ne sayın Erdoğan kaçabilir, ne sayın Bahçeli kaçabilir. Sayın Bahçeli 17-25 Aralık darbesini yolsuzluk olarak görüp ‘Erdoğan hesap versin’ diyordu. Artık niçin unuttu 17-25 Aralık’ı?” diye konuştu.

Davutoğlu şunları söyledi:

“Sayın Bahçeli’nin karakteri şudur, donuk bir yüz, nefret dolu bir kelam. Bahçeli, sert telaffuzları siyaset zannediyor. Güya devletin bekası ona bağlı. Kusura bakma sayın Bahçeli, devletin bekası bu vatanın evlatlarına aittir. Kimsenin monopolünde değil. Mevlana diyor ki ‘Topraktan geldik toprağa gideceğiz.’ Çamurlaşmamak lazım.

Sayın Bahçeli diyor ki ‘Diyarbakır diyeceksin’ diyor. Sayın Bahçeli, ben ikide bir ayar verdiğiniz Recep Tayyip Erdoğan değilim, bana kimse ayar veremez. Diyarbakır’ın 2 ismi vardır. Biri Amed, biri de Diyar-ı bekir. Diyarbakır diyene de Amed diyene de hürmet duyarız. Sayın Bahçeli, ne vakit Diyarbakırlı bir gencin kaygısıyla dertlendin? Düzeyi, bilgisi yetmeyenler isimlerle konuşur.

Sayın Bahçeli, İstanbul konusunda bize ders vermeye kalktı. İstanbul konusunda sayısız makale yazdım. Okuyacağını ve anlayacağını bilsem sayın Bahçeli’ye de göndereceğim de hem az okuyor hem de hiç anlamıyor. Şayet anlamış olsaydı Iraklı gazetecinin o mülakatta bana sorduğu soruya verdiğim karşılığı anlardı.

Bunlar Türklerin sevdiği Kürtten, Kürtlerin sevdiği Türkten hoşlanmazlar. Bunlar ötekileştirmek ister. Biz ise 83 milyon vatandaşımızın eşit vatandaşlar olarak yaşadığı yeni bir geleceği inşa etmeye geliyoruz.

Bana ‘Serok Ahmet’ diyerek beni itham ettiğini zannediyor. Kürtçeyi olumsuzluk sözü olarak kullanıyor.”

Yorumlar

WORDPRESS: 0
DISQUS: 2