Erdoğan,  3600 ek gösterge için yine tarih verdi

HomeEkonomi

Erdoğan, 3600 ek gösterge için yine tarih verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde Mesleksel Eğitimde 1000 Okul Projesi ve 50 Ar-Ge Merkezi'nin ...

Öztrak: Milletimiz sandıkta şahlanıp Erdoğan’ı attan düşmekten beter etmeye hazırlanıyor
Murat Yetkin: Dış politikanın faturası birilerine çıkabilir
Kılıçdaroğlu: Azıcık cesaretin varsa çık er meydanına

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde Mesleksel Eğitimde 1000 Okul Projesi ve 50 Ar-Ge Merkezi’nin Açılış Merasimi’ne katıldı. Erdoğan burada yaptığı konuşmada, 3600 ek gösterge için tarih verdi.

Erdoğan, şunları söyledi:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Öğretmenlerimizi de kapsayan 3600 ek gösterge sorununu önümüzdeki yılın sonuna kadar tahlile kavuşturmayı planlıyoruz” diye konuştu.

Erdoğan, şöyle devam etti:

“Bir periyot evlatlarımız ortasında öz-üvey ayrımı yapan siyasetlerin izleri büsbütün silinmiştir. Hangi lisede okursa okusun, devletimizin nazarında evlatlarımızın tamamı eşittir, birebir hak ve imkanlara sahiptir. Mesleksel eğitim merkezi öğrencilerinin 4 yıl boyunca aldıkları fiyatların patron üzerindeki yükünü kaldırıp, bu yükü devlet olarak biz üstleniyoruz. Lise ve üniversite mezunu gençlerimize istedikleri bir alandaki mesleksel eğitim merkezi programını tamamlama, iş gücü piyasasına geçme imkanı getiriyoruz. Mesleksel eğitim merkezlerimizin son sınıfına kalfa olarak devam eden öğrenciler, minimum fiyatın üçte biri kadar değil yarısı kadar fiyat alacak.”

3600 ek gösterge nedir?

Ek gösterge, memurların aylık fiyat ve emekli maaş ile ikramiyelerinin belirleyici bedeli. Ek gösterge sayıları, unvan, hizmet sınıfı ve derecelere nazaran değişiyor. Ek göstergesi 3600 olan bir memur, ek gösterge kıymeti daha düşük olan bir meslektaşından daha yüksek maaş ve emeklilik kazanıyor. Ek gösterge pahasındaki artış maaşı artırıyor lakin asıl etkiyi emeklilik maaşı ve ikramiyesine yapıyor.

Yorumlar

WORDPRESS: 0
DISQUS: