Erdoğan da oradaydı: BM’de koronavirüs paniği

HomeDünya

Erdoğan da oradaydı: BM’de koronavirüs paniği

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katıldığı BM Genel Konseyi'nde birinci konuşmayı yapan Brezilya Devlet Lideri Jair Bolsonaro'nun heyetinde ...

Taliban: Afgan geçici hükümetinin yemin töreni 11 Eylül’de yapılmayacak
Rus Dışişleri Bakanı’ndan Taliban açıklaması: “Uluslararası tanınırlık şu an gündemde yok”
Dokuz yıl sonra gelen buluşma

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katıldığı BM Genel Konseyi’nde birinci konuşmayı yapan Brezilya Devlet Lideri Jair Bolsonaro‘nun heyetinde koronavirüs olayı çıktı.

Brezilya Sıhhat Bakanı Marcelo Quiroga‘nın koronavirüse yakalandığı öğrenildi. Brezilya tarafından yapılan açıklamada bakanın sıhhat durumunun âlâ olduğu ve New York’ta izolasyonlu bir biçimde kalmaya devam edeceği belirtildi. Brezilya heyetinin geri kalanının testlerinin ise negatif olduğu duyuruldu.

Sıhhat Bakanı Marcelo Quiroga’nın yalnızca tek doz aşı olduğu ve bunu da ocak ayında yaptırdığı biliniyor. Devlet Lideri Bolsonaro ise “Aşı tıbbi ve ferdî bir karardır, kimse aşı olmaya zorlanamaz” açıklaması yapmış ve aşı olmadığı, olmayı da düşünmediğini söylemişti.

Kimlerle görüşü?

Marcelo Quiroga’nın Lider Bolsonaro ile yakın temasta olduğunu gösteriyor. Brezilyalı bir gazeteci de toplumsal medya hesabında bakanın ABD Lideri Biden ve İngiltere Başbakanı Boris Johnson ile birebir otelde kaldığını ve Quiroga’nın testinin olumlu çıkmasından evvel Boris Johnson’la el sıkıştığını açıkladı.

Yorumlar

WORDPRESS: 0
DISQUS: 1