Erdoğan’dan Suriye mesajı: Tahammülümüz kalmadı

HomeGündem

Erdoğan’dan Suriye mesajı: Tahammülümüz kalmadı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye'den Türkiye'ye yönelik terör taarruzlarına ait, "Buralardan kaynaklanan tehditleri, ya oralarda aktif olan güçlerle ...

Almanya yeniden işçi alımına başlayabilir
Kılıçdaroğlu’ndan dünyadaki 96 partiye ‘sığınmacı’ mektubu
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tahammülümüz kalmadı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye’den Türkiye’ye yönelik terör taarruzlarına ait, “Buralardan kaynaklanan tehditleri, ya oralarda aktif olan güçlerle birlikte ya da kendi imkanlarımızla bertaraf etmekte kararlıyız. Gereken adımları atacağız” dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar:

“Artık tahammülümüz kalmadı”

Terör tehditlerini bertaraf etmekte kararlıyız. Suriye’den ülkemize yönelik terör ataklarının kaynağı mahiyetindeki kimi yerler konusunda artık tahammülümüz kalmamıştır. Buralardan kaynaklanan tehditleri, ya oralarda faal olan güçlerle birlikte ya da kendi imkanlarımızla bertaraf etmekte kararlıyız. Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinde polislerimize yönelik son akın ve topraklarımızı maksat alan tacizler artık bardağı taşırmıştır.

MEB Mesleksel Teknik Eğitim Ar-Ge Merkezi’nde öğretmenlerimize ve çalışana yönelik geliştirilen COVID-19 süratli antijen test kitinde üretim etabına geldik.

“750 engelli öğretmen ataması yapılacak”

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde 750 engelli öğretmen ataması yapılacak.

“Fırsatçıları yakından takip ediyoruz”

Yeşil Kalkınma projesi

Siyasi partilerden özel bölüme ve sivil toplum kuruluşlarına kadar her kısımdan bu tarihi projeye takviye vermelerini bekliyoruz. Yeşil Kalkınma ihtilalini tüm çalışmalarımızın merkezine yerleştirerek insanlığın önündeki bu değerli krizin tahlilinde öncü rol üstlenmekte kararlıyız.

“Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın ismini değiştiriyoruz”

Etraf ve Şehircilik Bakanlığımızın ismini, Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı olarak değiştiriyor, bünyesinde bir de İklim Değişikliği ve Ahenk Uyum Konseyi oluşturuyoruz. İklim Değişikliği Başkanlığı ile Göç Yönetimi Başkanlığı kuracağız. İçişleri Bakanlığımıza bağlı Göç Yönetimi Genel Müdürlüğünün statüsünü yükselterek Göç Yönetimi Başkanlığı haline dönüştürüyoruz.

“Bu yıl 153 örgüt mensubu teslim oldu”

Artık hiç kimsenin bu ülkede milletimizin bir kesitinin kaygıları ve beklentileri üzerinden ayrımcılık siyaseti yapmasına müsaade vermeyeceğiz. Bu yıl ikna yoluyla 153 terör örgütü mensubunun teslim olmasını sağladık. Son 5 yılda yine kazandığımız gençlerimizin sayısı 1000’i geride bıraktı.

Sistemsiz göçmenler

Bu yükü tek başına üstlenmemiz mümkün değil. Avrupa başta olmak üzere göçmenlerin maksadı ülkelerden daha fazla sorumluluk bekliyoruz.

Yorumlar

WORDPRESS: 0
DISQUS: