Eski İçişleri Bakanı Sadettin Tantan, Sedat Peker’in bilgi kaynağını açıkladı

HomeGündem

Eski İçişleri Bakanı Sadettin Tantan, Sedat Peker’in bilgi kaynağını açıkladı

Eski İçişleri Bakanı ve Yurt Partisi Genel Lideri Sadettin Tantan, çete başkanı Sedat Peker hakkında konuştu. Yeniçağ TV’de Emre Kulcanay’ın ...

Erdoğan ‘Yurt sorunu yok’ dedi ama bir de Burak’ı dinleyin: KYK çıkmadı, özel yurda param yetmedi, tarikat yurduna mecbur kaldım
Kılıçdaroğlu’ndan bürokratlara son çağrı: ‘Emir almıştım’ diyerek bu kirli işlerden sıyrılamazsınız
Fethi Şahin’in babası Mehmet Şahin: İki asker yanıyor, adam serbest… Bu nasıl oluyor?

Eski İçişleri Bakanı ve Yurt Partisi Genel Lideri Sadettin Tantan, çete başkanı Sedat Peker hakkında konuştu. Yeniçağ TV’de Emre Kulcanay’ın sorularını yanıtlayan Sadettin Tantan, Sedat Peker’in bilgi kaynağını açıkladı. Tantan, “Devletin kendi içinde de artık, oradaki devlet aklına sahip olan namuslu, düzgün insanların da bir biçimde bunu açığa çıkarmak suretiyle halkı bilinçlendirme, bir biçimde açılım sağlanıyor” dedi.

Peker’in gündeme getirdiği argümanlar hakkında konuşan Tantan şunları söyledi:

“Devletin kendi içinde de artık, oradaki devlet aklına sahip olan namuslu, düzgün insanların da bir halde bunu açığa çıkarmak suretiyle halkı bilinçlendirme, bir formda açılım sağlanıyor.

Bu toplumun uyanmasına katkı sağlıyor. Şu anda tek kişi mahkemeleri çalıştırdığı takdirde kendileri de tıpkı cürüm örgütü içinde çıkacaktı. Paklığını temizleyemeyen bir devlet var. Bizi dinleyen vatandaşlar bilsin ki bütün bu arşiv bilgiler süreç içerisinde devletin hem aklındadır hem de yazılıdır. Türk geleneği örf adetinde her şey yazılır çizilir.

Bu iktidar ortadan kaldırırım dese de bir yer de depodadır. Bunlar açıldığı takdirde bu hatası işleyenler, buradan para kazananlar hepsi açığa çıkar.”

Yorumlar

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0