Güvenç Dağüstün’e saldırandan silahlı, mermili ve bıçaklı hatıra

HomeGündem

Güvenç Dağüstün’e saldırandan silahlı, mermili ve bıçaklı hatıra

Saldırgan A.T. ile O.E., olay sonrası parktan kaçarkenki manzaralarına ulaşıldı. Bu imajlar sayesinde yakalanan iki saldırgandan A.T., Dağüstün ...

4 vekilin dokunulmazlık fezlekesi Meclis’te
Şahan’dan Erbakan’a nispet: Aşı oldu, böyle oldu
SGK, 52 ilacı ödeme listesinden çıkardı

Saldırgan A.T. ile O.E., olay sonrası parktan kaçarkenki manzaralarına ulaşıldı. Bu imajlar sayesinde yakalanan iki saldırgandan A.T., Dağüstün tarafından teşhis edildi. İki saldırgana taammüden yaralama suçlamasından süreç yapıldı.

28 yaşındaki taksici A.T., mahalleden arkadaşı olan O.E. ile buluştuklarını, akşam Kadıköy’e geçişlerini, bira aldıklarını ve içmek için Özgürlük Parkı’nda oturduklarını söyledi.

A.T şöyle devam etti:

“Uzaktan müzik sesi gelince parkın öbür kısmında konser olduğunu farkettik. Biz konser alanına gitmedik. Kenarda oturup biralarımızı içtik. Etrafta bizim üzere alkol tüketenler de vardı. O.E. ile bir müddet oturduktan sonra saat 23.30’da kalkmaya karar verdik. O. arabayı kullanmak istediğini söyleyerek süratle koşmaya başladı. Ben ondan süratli davranarak otomobile evvel ulaştım ve sürücü koltuğuna oturdum. Dağüstün’ü tanımam, kendisini daha evvel görmedim. Bir arbede ya da kelamlı tartışmaya dahil olmadım.”

Toplumsal medyada silahlı fotoğraflar

A.T.’nin konutunda yapılan aramada fişekler ele geçirildi. Öte yandan saldırganların birinci yakalandıklarında polise “Dağüstün yanımızdaki kızlara laf attı” dedikleri ileri sürüldü.

Bu ortada A.T’nin toplumsal medya hesabında bıçak, silah, mermi ve tespih manzaraları paylaştığı ortaya çıktı. O.E.’nin ise bir siyasi partiye ilişkin paylaşımlar yaptığı öğrenildi.

Bu ortada, 24 yaşındaki kahvehaneci saldırgan O.E. de A.T. ile tıpkı ifadeyi verdi. İki saldırganın sabıkalı oldukları öğrenildi.

Yorumlar

WORDPRESS: 0
DISQUS: