İki müdür okulun kalorifer kazanını sattı

HomeTürkiye

İki müdür okulun kalorifer kazanını sattı

FERİT DEMİR/TUNCELİ Tunceli Ulusal Eğitim Müdürlüğü'nde, İnşaat İşlerinden Sorumlu Şube Müdürlüğü vazifesinde bulunan S.K ile Takviye ...

Bodrum Belediye Meclisi 4 Ekim Pazartesi toplanıyor
Metrobüs duraklarında dilencilik operasyonu: 36 çocuk koruma altına alındı
Yüzlerce öğrenciye haksız eğitim yardımı yapılmış

FERİT DEMİR/TUNCELİ

Tunceli Ulusal Eğitim Müdürlüğü’nde, İnşaat İşlerinden Sorumlu Şube Müdürlüğü vazifesinde bulunan S.K ile Takviye Hizmetlerinden Sorumlu Şube Müdürlüğü vazifesinde bulunan S.P, ulusal eğitim müdürlüğünün taşınacağı eski bir okul binası ile bir ortaokulun tonlarca yükündeki 2 kalorifer kazanını sattı.

Kurban Bayramı tatili sırasında gerçekleşen olay bir diğer hurdacının yaptığı şikâyet sonrası ortaya çıktı.
Ortaya çıkan skandal sonrası Tunceli Valiliği İle Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü soruşturma başlattı. İki şube müdürünün soruşturmaya karşın hala misyonlarına devam ettikleri öğrenildi.

Ortaya çıkan olaya sert reaksiyon gösteren CHP Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu halktv.com.tr’ye yaptığı açıklamada, iki şube müdürünün durumun açığa çıkmasından sonra hurdalardan bir kısmanın geri getirildiğini belirterek, “Bu skandala karışan bir şube müdürü AKP’den Belediye Lider Aday Adayı olmuş ve soruşturmaya karşın misyonlarından el çektirilmemiş. Bu durumu kabul etmiyoruz. Bugün Tunceli Adliyesine giderek cürüm duyurusunda bulunacağım” dedi.
CHP’li Şaraoğlu, Tunceli Ulusal Eğitim’de skandala ismi karışan şube müdürü S.K’nin evvelki devirde Hakkari’nin Çukurca İlçesi’nde AKP’den belediye lider aday adayı olduğunu ve gerisinde bulunan siyasi güç nedeniyle dokunulamadığını da argüman etti.

Yorumlar

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0