İmamoğlu: İstanbulluların hakkını yedirmeyeceğiz

HomeGündem

İmamoğlu: İstanbulluların hakkını yedirmeyeceğiz

Türkiye Gençlik Vakfı'nın (TÜGVA) AKP'li İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) devrinde 2 bin TL'ye kiraladığı Büyükada İskelesi'nin üst katını ...

İmamoğlu, Atina’da: Miçotakis ve Bakoyannis’le görüştü
İmamoğlu: Kuru gürültü yapmayın
Enflasyona polisiye tedbirler başladı: Hallere ‘eş zamanlı’ denetim

Türkiye Gençlik Vakfı’nın (TÜGVA) AKP’li İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) devrinde 2 bin TL’ye kiraladığı Büyükada İskelesi’nin üst katını mahkeme kararına karşın tahliye etmemesi üzerine kelam konusu vakıf tartışma konusu olmaya devam ediyor.

İBB, vakfa 25 yıllığına bedelsiz olarak tahsis edilen Edirnekapı’daki bina için de vakfa ihtar çekmişti. Bunların yanı sıra gazeteci Metin Cihan TÜGVA’nın, onlarca ismi ‘torpille’ çeşitli devlet kurumlarındaki takımlara yerleştirdiğini öne sürmüş, çok sayıda evrak de deverana girmişti.

‘İstanbulluların hakkını, bir avuç beşere yedirmeyeceğiz’

İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, tartışmalar sürerken vakfa sert reaksiyon gösterdi. Toplumsal medya hesabından paylaşımda bulunan İmamoğlu “İstanbul’da kamuya ilişkin mülkleri haksız formda işgal eden herkesle uğraş edeceğiz. İstanbulluların hakkını, bir avuç beşere yedirmeyeceğiz. 16 milyon İstanbulludan daha güçlü kimse yoktur” paylaşımı yaptı.

İstanbul’da kamuya ilişkin mülkleri haksız halde işgal eden herkesle çaba edeceğiz. İstanbulluların hakkını, bir avuç beşere yedirmeyeceğiz. 16 milyon İstanbulludan daha güçlü kimse yoktur.

— Ekrem İmamoğlu (@ekrem_imamoglu) October 12, 2021

Yorumlar

WORDPRESS: 0
DISQUS: