Meteoroloji’den sağanak uyarısı

HomeGündem

Meteoroloji’den sağanak uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran; ülkenin kuzey ve iç kısımlarının modüllü, yer yer çok bulutlu ...

Meteoroloji saat verdi: İstanbul ve 10 il için sel uyarısı
Meteoroloji ve İBB’den art arda uyarılar: Yarına dikkat
Ruslar Terminator’lü tatbikat yaptı… Dünyaya gözdağı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran; ülkenin kuzey ve iç kısımlarının modüllü, yer yer çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Batı Karadeniz, Eskişehir, Ankara, Çankırı, Sivas, Samsun, Amasya ve Tokat etrafları ile Ordu ve Giresun’un iç kısımlarının mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, öbür yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği iddia ediliyor. Yağışların Bolu etraflarında lokal olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığının kuzeybatı kısımlarda 2 ila 4 derece azalacağı, iç kesitlerde 1 ila 3 derece artacağı, başka yerlerde kıymetli bir değişiklik olmayacağı iddia ediliyor. Rüzgarın ekseriyetle batı ve güneybatı, Güneydoğu Anadolu’da kuzey ve kuzeybatı istikametlerden hafif, orta sıra orta kuvvette eseceği varsayım ediliyor.

İSTANBUL °C, 27°C
Modüllü ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren lokal olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İZMİR °C, 34°C
Az bulutlu ve açık

ANKARA °C, 26°C
Kesimli, vakitle çok bulutlu, öğlen saatlerinden sonra vilayet geneli lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

MARMARA
Kesimli ve çok bulutlu, doğu kesitlerinin mahallî olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor.

AKDENİZ
Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, Rüzgar: Batı Akdeniz’de kuzey ve kuzeydoğu, batısı kuzeybatı, öğlen saatlerinde güneybatıdan 3 ila 5, batısı 4 ila 6, öğlenden sonra 7, Doğu Akdeniz’de batı ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Batı Akdeniz’in batısı 2,5m, Görüş: Uygun.

İÇ ANADOLU
Modüllü ve az bulutlu, kuzey kısımlarının yer yer çok bulutlu, öğlen saatlerinden sonra Eskişehir, Ankara, Çankırı ve Sivas etraflarında lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Kesimli, yer yer çok bulutlu, Samsun, Amasya ve Tokat etrafları ile Ordu ve Giresun’un iç kısımlarının mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor.

DENİZLERDE HAVA
Batı Akdeniz’in batısında fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ
Hava Durumu: Modüllü ve çok bulutlu, batısı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz’de batı ve güneybatı, akşam batısı güneydoğudan 3 ila 5, Doğu Karadeniz’de doğu ve güneydoğu, vakitle batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m,Görüş: Yeterli, yağış anında orta.

EGE
Hava Durumu: Kesimli ve az bulutlu, Rüzgar: Güney ve güneydoğu , vakit zaman güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: Uygun.

Yorumlar

WORDPRESS: 0
DISQUS: