MHP’den ihraç edilen Nazif Okumuş’tan Bahçeli’ye uyarı

HomeGündem

MHP’den ihraç edilen Nazif Okumuş’tan Bahçeli’ye uyarı

MHP Genel Lider Yardımcısı Semih Yalçın, MHP Merkez Disiplin Kurulunca (MDK) Nazif Okumuş, Ahmet Malkan, Ali Şanalmış, Ali Baykan, Atilla Kaya ...

Baraj gölünün çevresi çöplüğe döndü
HDP’den Erdoğan’ın ‘Akşener’ iddiasına ilk yanıt
Biden, BM Genel Kurulu’nda konuştu: İlk kez ABD’nin savaşta olmadığı bir günde karşınıza çıkıyorum

MHP Genel Lider Yardımcısı Semih Yalçın, MHP Merkez Disiplin Kurulunca (MDK) Nazif Okumuş, Ahmet Malkan, Ali Şanalmış, Ali Baykan, Atilla Kaya, Suat Başaran ve Tahsin Eren’in parti üyeliğinden çıkarıldığını bildirdi.

‘Döneklik, vefasızlık, disiplinsizlik, ahlaksızlık…’

Yalçın, yaptığı yazılı açıklamada, MHP’de klâsik bir hiyerarşik yapı bulunduğunu söz eden Yalçın, “Döneklik, vefasızlık, disiplinsizlik, ahlaksızlık, aylaklık, fitne ve tefrikaya meyyal olmak üzere berbat huylara malik bireyler partimizde ve teşkilatlarımızda asla barınamamışlardır.” tabirini kullandı.

‘Liyakatsizlikleri sebebiyle teşkilatlarımızdan ayıklanan isimler’

Liyakatsizlik ve gevşeklik göstererek ana gövdeden kopanların marjinalleşerek yok olduğunu savunan Yalçın açıklamasına şöyle devam etti;
“MHP üyesi olup geçmişte partimizin saflarında vazife alan fakat daha sonra liyakatsizlikleri sebebiyle teşkilatlarımızdan ayıklanan kimi isimler, son yıllarda çabucak her kurultay öncesinde yahut her seçim devrinde ortaya çıkarak topluluğumuz içinde fitne ve tefrika üretmek için efor sarf etmişlerdir.

‘Merdiven altı oluşumlarla hala MHP’ye çalışıyorlar’

Bu gibiler, MHP’ye üyelikleri sürerken, gittikleri çıkar mahfillerinde, merdiven altı ve taşeron oluşumlarda hala MHP aleyhinde faaliyet göstermektedir. Kerameti davanın mehabetinde değil, kendilerinde gören ve egolarına yenik düşen kelam konusu tefrika ve fitne bağımlıları için, partimizce yasa ve tüzük kurallarının işletilmesi kaçınılmaz hale gelmiştir. MHP Merkez Disiplin Kurulunca, anılan münasebetlerle Nazif Okumuş, Ahmet Malkan, Ali Şanalmış, Ali Baykan, Atilla Kaya, Suat Başaran ve Tahsin Eren’in parti üyeliğinden çıkarılmalarına karar verilmiştir.”

Fatih Ertürk ile Günün Raporu programına bağlanan Nazif Okumuş mevzuya ait açıklamalarda bulundu. Bu durumun şaşırtan olmadığını belirten Okumuş kelamlarını şöyle sürdürdü;
“Ben hayatım boyunca ülkücü hareketin içerisinde, büyük bir heyecanla ve Türk Milleti’nin pahalarını dikkate alarak, o çağdaşlığını Cumhuriyet bedelleriyle de birleştirerek bir maksada hakikat yürümüş ve merhum Alparslan Türkeş çizdiği yolda karakterimizi ortaya koymuş insanlarız.

Artık bugün MHP idaresinin bizleri partiden ihraç etmesi, bizden rahatsızlığı o saydıkları münasebetler değil. O münasebetleri Türk Milletine sorsunlar, sokağa sorsunlar, sokak bu münasebetlerin hepsini tersdüz eder yüzlerine çarpar.

Biz MHP’nin bugünkü idaresiyle neden bu hale geldik? Niçin bu türlü bir karar aldılar? Biz MHP’nin Türk milletinin kalbinde yer aldığı o karakterini dikkate alarak buna sarılmış insanlarız.

Milliyetçi Hareket Partisi benim partim, beni Milliyetçi Hareket Partisi’nden atamazlar. Ben MHP’nin Genel Lideri’ni değişmelidir dedim. Ortaya koyduğu politik tavırların karşısında oldum. Onun etrafında olan insanların yanlışlıklarını tabir etmeye çalıştım.

Ben Devlet Bahçeli’nin siyaset uslübunun, siyasetteki karşılığının azalmasına karşın, AKP’ye karşı olduğu periyotlarda, Erdoğan’a karşı olduğu için onu tek başına savunan insandım. Bir taraftan onun genel başkanlığına karşıyım, bir taraftan onu ve MHP’yi savunan beşerim.

Bahçeliyi uyarıyorum. Bu ona karşı yapılmış bir komplodur

Demek ki bir kümenin MHP’nin geleceği ile ilgili planları var. Benim MHP’de bir hesabım yok. MHP bizim partimiz. Biz MHP’nin başkanı değişmeli diyoruz. MHP’yi kimseye değişmeyiz diyoruz. Lakin onların hesabı var ki, kendi içlerinde bizleri tehlikeli görüyorlar. Bizi parti içinde işlevsiz, üye olmadan rastgele bir harikulâde durum yaşanacağı vakit ortaya fikriyle varlığıyla çıkmaması gereken beşerler olarak görüyorlar. Vallahi ben buradan Devlet Bahçeli’yi de bu hususta uyarmak isterim. Bu ona karşı yapılan bir komplodur.

Yorumlar

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0