Öğrencilere ilk yasak geldi

HomeGündem

Öğrencilere ilk yasak geldi

Eskişehir Valiliği, koronavirüs önlemleri kapsamında üniversite öğrencilerinin toplanmaları yasakladı. Valilik, internet sitesinden yaptığı ...

Ev ve yurt fiyatlarında fahiş artış: Öğrenciler emlak tefecilerinin eline düştü
Devrim’deki mezuniyet törenine ‘pandemi’ bahanesi
Liseliler orman yangınlarına müdahale için “yangın bombası” geliştirdi

Eskişehir Valiliği, koronavirüs önlemleri kapsamında üniversite öğrencilerinin toplanmaları yasakladı. Valilik, internet sitesinden yaptığı açıklamada Vilayet Genel Hıfzıssıhha Kurulunca koronavirüs gayret kapsamında ek önlemler alındığını duyurdu.

Öğrencilerin toplanması yasak

Yapılan açıklamada, üniversitelerin yüz yüze eğitim vereceği hatırlatarak, toplumsal arayı azaltacak halde öğrencilerin toplanmalarının yasaklandığı belirtildi.

Valilik açıklamasında, “2021- 2022 akademik yılının başlaması ile üniversitelerimiz yüz yüze eğitime geçeceğinden öğrencilerin çeşitli sebeplerle bir ortaya gelebilecekleri, bu durumun da virüsün yayılım suratının artmasına neden olacağı değerlendirildiğinden toplumsal arayı azaltan ve koronavirüs önlemlerini ihlal eden toplanmaların önlenmesine karar verilmiştir” denildi.

‘Gerekli hizmet verilecektir’

Ayrıyeten kararda “Koronavirüsün yayılım suratının artışına mahal vermemek için vilayetimizdeki üniversitelerde eğitim-öğretim görecek öğrencilerin her türlü muhtaçlıklarının karşılanması konusunda Eskişehir Valiliğince (Açık Kapı Şube Müdürlüğü, Kaymakamlıklar, Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü, Toplumsal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları) gerekli hizmetler verilecektir” sözleri kullanıldı.

Öğrencilerden toplumsal aralıklı hareket

Eskişehir Valiliği’nin yasaklama kararına karşın, bir küme üniversite öğrencisi Eskibağlar Mahallesi İsmet İnönü Caddesindeki parkta bir ortaya geldi.

Konut ve apart fiyatlarına getirilen artırımları protesto eden küme pankart açmazken, slogan da atmadı. Öğrenciler toplumsal uzaklık kuralına uygun olarak hareket yaptı.

Polisin etrafta geniş güvenlik tedbiri aldığı harekette öğrenciler yanlarında getirdikleri battaniyelerle parkta oturdu.

Dün gece tıpkı parkta basın açıklaması yaparak pankart açan 6 öğrenci polis gruplarınca gözaltına alınmıştı. Tabirleri alınan öğrenciler hür bırakıldı.

Yorumlar

WORDPRESS: 0
DISQUS: