Pendik’te ‘aşk tuzağı’

HomeGündem

Pendik’te ‘aşk tuzağı’

Argümana nazaran, Beyoğlu'nda galericilik yapan Hüseyin Çınar (34) , yaklaşık 7 ay evvel, toplumsal medya aracılığıyla, Pendik'te bir hastanede ...

Kavcıoğlu: Görevden almalarda bazıları hakkında biz karar verdik
Cengiz Ünder: Galatasaray maçında galip gelmek istiyoruz
Bozkırın Tezenesi: Neşet Ertaş

Argümana nazaran, Beyoğlu’nda galericilik yapan Hüseyin Çınar (34) , yaklaşık 7 ay evvel, toplumsal medya aracılığıyla, Pendik’te bir hastanede çalışan asistan hekim Aslıhan B. (28) ile tanıştı. Arkadaşlıklarını ilerleten Çınar ile B., bir müddet sonra sevgili oldu. Evlenme kararı alarak sözlenen sevgililer, Pendik’te mesken tutarak birlikte yaşamaya başladı.

Aslıhan B., bir müddet sonra kendisinin ve ailesine ilişkin şirketin borçları olduğunu, bunu ödeyemezse evlenmelerinin gecikeceğini belirterek sözlüsünden para istedi. Hüseyin Çınar , tanıdıklarından da borç alarak toparladığı 280 bin lirayı Aslıhan B.’ye verdi. Ekonomik durumu berbat olduğu öğrenilen asistan hekim Aslıhan B., ilerleyen vakitlerde da sözlüsünden para istemeye devam etti. Kredi kartlarının borçlarını Hüseyin Çınar’a ödeten Aslıhan B., öğrenci kardeşinin masrafları ile tatil parasını da ödettirdi.

Geçtiğimiz hafta çarşamba günü sözlüsüyle buluşmak için çalıştığı hastaneye giden Hüseyin Çınar, Aslıhan B.’nin işinin uzadığını söylemesi üzerine birlikte yaşadıkları konuta döndü. Kısa bir müddet sonra konuta gelen Aslıhan B.’nin gerisinden 2 kişi daha içeri girdi. Kimliği şimdi öğrenilemeyen şahıslardan biri kendini komiser olarak tanıtırken, oburu de polis kimliği gösterdi. Sözlüsü Aslıhan B.’nin akrabaları olduklarını söyleyen şahıslar Hüseyin Çınar’ı silah zoruyla koltuğa oturttu. Şüpheliler, Aslıhan B.’nin borçlarını üstlenmesini istedikleri Çınar’ı darp ederken, konuta 3 kişi daha geldi. Bu şahısların gelmesinin akabinde da hakaret ve tehdide devam eden şüpheliler, Hüseyin Çınar’ı soyarak taciz etti. Çınar’dan, konutunu satarak kendilerine vermesini isteyen şahıslar, daha sonra tehdit ve silah zoruyla 260 bin liralık senet imzalattı. Sözlüsünün kardeşi tarafından zorla köpeği de alınan Çınar, cep telefonu, saati ve cüzdanındaki para gasp edildikten sonra yaka paça dışarı atıldı.

Yaşadığı şoku atlattıktan sonra savcılığa giden Hüseyin Çınar, eski sözlüsü ile kendisini darp ederek zorla senet imzalatıp gasp etiklerini tez ettiği şahıslar hakkında cürüm duyurusunda bulundu.

Toplumsal medya aracılığıyla tanışmışlar

Asistan tabip Aslıhan B. ile toplumsal medya aracılığıyla tanıştığını belirten Hüseyin Çınar “Sevgilimle 7 aydır beraberdik. Son 3 aydır tıpkı konutta yaşıyorduk. Bu mühlet içerisinde kendisinin ve ailesinin borçlarının olduğunu, bunun evliliğimize mahzur olabileceğini, bu borçların bir an evvel kapatılırsa daha yakın bir tarihte evlenebileceğimizi söyledi. Ben de kendisini sevdiğim için birikmiş paramı ve etraftan topladığım parayı verdim. İcra dairesinden bana 350 bin liralık haciz evrakı getirdi. Buna istinaden ben de kendisine 280 bin lira verdim. Tekrar banka vasıtası ile kendi kartlarına yatırdığım paralar, öğrenci kardeşine gönderdiğim yardım dayanak paraları, kardeşinin kız arkadaşıyla tatile giderken gönderdiğim tatil paralarına kadar gönderdim. Geçen müddet içerisinde istek ve dilekleri hiç bitmedi. Ekonomik durumları biraz bozuktu. Bu durumunu düzeltebilmek için baht oyunları oynuyordu. Burada da kimi kayıplar vermiş. Bu borçlar da birikince, kendisi buhrana girdi. Geçen çarşamba her zamanki üzere hastanede buluşmak için beni çağırdı.

Sözlüsüne tuzak kurdu

diye konuştu.

Çınar’ın avukatı Oğuzhan Veli Aras ise “Olaydan haberimiz olur olmaz İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığına kabahat duyurumuzu yaptık. Cürümler zati resen kovuşturmaya tabi cürümler. Müvekkilim bu süreç içerisinde hem gaspa uğradı, hem nitelikli yağma, hem de hürriyeti tahdit cürmüyle karşı karşıya kaldı. Kabahat duyurumuzu yaptıktan sonra ek kanıtlarımızı sunduk. Esasen olayı duyduğunuz vakit kanınızı donduracak nitelikte insan onuruna yaraşmayacak muamelelerle karşı karşıya kaldı. Kendisinin saati, cüzdanındaki, para ve golden cinsi köpeği gasp edildi” dedi.

Yorumlar

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0