Putin’den Merkel ve Macron’a telefon

HomeDünya

Putin’den Merkel ve Macron’a telefon

Kremlin basın dairesinden yapılan açıklamada, Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’in Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Fransa Cumhurbaşkanı ...

Kılıçdaroğlu ile Kavcıoğlu görüşmesinin detayları belli oldu
Türkiye’nin son Şam büyükelçisi Önhon: İdlib’e harekat kanlı ve acı olaylara yol açar
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ABD’li mevkidaşı Blinken ile görüştü

Kremlin basın dairesinden yapılan açıklamada, Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’in Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile telefon görüşmesi gerçekleştirdiği belirtildi.

Телефонный разговор с Ангелой Меркель и Эммануэлем Макроном https://t.co/YuhMXvFT3P

— Президент России (@KremlinRussia) October 11, 2021

Kelam konusu görüşme Kremlin’in resmi Twitter hesabından, “Angela Merkel ve Emmanuel Macron ile telefon görüşmesi” başlığında duyurulurken görüşmede öne çıkan balıklara da yer verildi.

Ukrayna sorunu konuşuldu

Sputnik’te yer alan habere nazaran, başkanlar Ukrayna meselesinin tahlilindeki duraklamayı da gündemlerine aldılar. Görüşme sırasında önderlerin Ukrayna uyuşmazlığına yönelik tahlil sürecinin duraklaması ile ilgili “endişe verici durumu ele aldıkları” aktarılan açıklamada, “Ukrayna’nın güneydoğusundaki ihtilafın tahlilinde mevcut karmaşık durumu göz önünde bulundurarak siyasi danışmanlarına ve dışişleri bakanlıklarına ‘Normandiya Dörtlüsü’ üzerinden temasları ve çalışmaları ağırlaştırma talimatı verildi” tabirlerine yer verildi.

Yorumlar

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0