Sevdiği adam için unvanını bırakan prenses: 1,3 milyon doları reddedecek

HomeDünya

Sevdiği adam için unvanını bırakan prenses: 1,3 milyon doları reddedecek

Japonya İmparatoru Naruhito'nun yeğeni Prenses Mako, 2012'de Tokyo'da bir üniversitede tanıştığı erkek arkadaşı Komuro Kei ile gelecek ay dünya ...

İzmit’te Belsa Plaza ‘yok pahasına’ satıldı: İhbar ediyorum bu ihalede rant var
Irak’ta genel seçimler öncesi: Güvenlik güçleri ve göçmenler oy kullanacak
Hazret-i Polat Alemdar’ın kardeşi devlete borcunu ödeyemedi

Japonya İmparatoru Naruhito‘nun yeğeni Prenses Mako, 2012’de Tokyo’da bir üniversitede tanıştığı erkek arkadaşı Komuro Kei ile gelecek ay dünya meskenine girecek. Ülkede geçerli kanunlar gereği, halk katmanından biriyle evlenen imparatorluk ailesi üyesi bayan, kraliyet statüsünü kaybediyor. Aileden ayrılan bayan üyelere toplu para veriliyor.

1,3 Milyon doları reddedecek

Japonya hükümetinin, Prenses Mako’nun evlilik sebebiyle, kraliyet ailesinden ayrılan bayan üyelere verilen toplu parayı almama kararını kabul edeceği bildirildi. Öte yandan bu paranın 150 milyon yen (1.3 milyon dolar) olduğu öğrenildi.

Kyodo’nun hususa ait kaynaklara dayandırdığı bilgilere nazaran, Japon imparatorluk ailesinin bayan üyelerine kraliyet hanesinden ayrılırken verilen 150 milyon yenlik (1,3 milyon dolar) ödeme gündemde.

Baba Veliaht Prens Fumihito evliliği onaylamıştı

Mako ile Komuro 2012’de Tokyo’daki International Christian Üniversitesinde tanışmış, Eylül 2017’de resmen nişanlanmak istediklerini duyurmuşlardı. Şubat 2018’de kamuoyuna, Komuro’nun annesi ile annesinin eski nişanlısı ortasındaki para bahislerini kapsayan uyuşmazlık yansımıştı.

Ocak 2019’da Komuro yaptığı açıklamada ailesinin, annesinin eski nişanlısından finansal yardım aldığını kabul etmişti. Komuro’nun hakkında çıkan olumsuz haberlere karşın Kasım 2020’de Prenses Mako, evlilik kararında erkek arkadaşı ile bir arada yürümek istediğini duyurmuştu. Japonya İmparatoru Naruhito, şubat ayında düzenlediği basın toplantısında çiftin evliliğine ait, “Birçok kişinin ikna ve şad olduğu bir ortamı ümit ettiğini” belirtmişti.

Naruhito’nun erkek kardeşi ve Prenses Mako’nun babası Veliaht Prens Fumihito, Kasım 2020’deki açıklamasında, çiftin evlilik niyetlerini onayladığını açıklamıştı.

Yorumlar

WORDPRESS: 0
DISQUS: