Sosyal medyayı sallayan 15 yaşındaki gencin isyanı!

HomeGündem

Sosyal medyayı sallayan 15 yaşındaki gencin isyanı!

Yurttaş TV'nin 11 Eylül gerçekleştirdiği sokak röportajında mikrofon uzatılan 15 yaşındaki gencin isyanı toplumsal medyada gündem oldu. Genç ...

Bahçeli: Türkiye’de Kürt sorunu diye bir sorun yoktur
AKP’li Mahir Ünal’dan Kılıçdaroğlu’na: Kimi tehdit ettiğine dikkat et
Bilal Erdoğan’dan TÜGVA iddialarına ilk açıklama: İftira, kıskanıyorlar…

Yurttaş TV’nin 11 Eylül gerçekleştirdiği sokak röportajında mikrofon uzatılan 15 yaşındaki gencin isyanı toplumsal medyada gündem oldu. Genç, “Okusam da işsiz kalacağım, bak saçımda 18 tane ak var; bunun hatalısı bu iktidardır” dedi.

“Erken seçim olsa oyunuzu kimden yana kullanırdınız” sorusuna “Millet İttifakı” diye cevap veren genç, yaşadıkları geçim düşüncesine dikkat çekerek “4 kişi 3 bin liraya geçinmeye çalışıyoruz” dedi.

Genç, Millet İttifakı’na oy verme münasebetini ise “Şu an iktidarın siyasal islam kanıları, kara para aklama olayları, örtülü ödenekten milyonlar çalmaları yüzünden” diye açıkladı.

‘Et yiyemiyorsam sorumlusu iktidardır!’

“Ben bu ülkede sokakta gerçek düzgün yürüyemiyorsam, bunun sorumlusu şu an ki iktidardır” diyen genç şöyle devam etti:

Ay sonunu düşünüyorsam ailem yüzünden, hakikat düzgün et yiyemiyorsam, defterimi haftalık harçlığımı yemeden almaya çalışıyorsam bunun sorumlusu bu iktidardır. Ben arkadaşlarımla hafta sonu çıkıp bir kahve içemiyorsam, Dolmabahçe’ye giriş 10 lira, benim cebimde para yok diye giremedim geçen gün. Aylık abonman yaptırıyor arkadaşlarım yalnızca yol parasını harçlık yapmak için.

‘Anneme 1,5 yıl gazete ilanından iş aradım’

Annesine 1.5 sene boyunca iş aradığını söyleyen genç, “Arkadaşlarımdan gazete toplayıp iş ilanı bakıyordum. Annem 37 yaşında 2 evladı var. Anneannemle yaşıyor. Anneannemin eline bakmaktan ben sıkıldım. Üniversite okuyacağım ileride. Teknik kısımdayım şu an. Makine mühendisliği okusam 3 bin 700 lira üzere komik bir sayıya iş veriyorlar sana. Okusam da bir şey olmayacağım, okumaya gerek yok diye düşünüyorum artık” diye konuştu.

Arkadaşının 3 ay boyunca kafede çalıştığını söyleyen genç, “Sırf okul harçlığını çıkarsın diye çalıştı. Benim üzerimdeki formanın yedeği yok. Bir haftadır bunu giyiyorum” dedi.

Yorumlar

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0