Sürücülerin yeni kabusu: Çakarlı minibüsler

HomeGündem

Sürücülerin yeni kabusu: Çakarlı minibüsler

İstanbul'da trafiğin en ağır olduğu saatler olan iş giriş ve çıkış saatlerinde ortaya çıkan çakarlı minibüs ve midibüsler trafikte yeni kabus ...

Maltepe’de yağmurun kayganlaştırdığı yolda art arda iki kaza
Atık plastikler kamyonetten düştü, sürücü yola devam etti
Cumhurbaşkanlığı’ndan yabancı yatırımcı için reklam filmi

İstanbul’da trafiğin en ağır olduğu saatler olan iş giriş ve çıkış saatlerinde ortaya çıkan çakarlı minibüs ve midibüsler trafikte yeni kabus oldu. Daha çok TEM Otoyolu ve D-100 Karayolu’nda, çoklukla camları sinemalı çakarlı minibüs ve midibüsler trafikte öteki şoförlere güç anlar yaşatıyor. Zati ağır trafikte ilerlemekte zorlanan şoförler bu çakarlı araçların yol istemesi ve sıkıştırmasıyla daha da zorluk yaşıyor. Emniyet şeritlerini de kullanan araçlardan şikayetçi olan şoförler yetkilerden duruma tahlil bulmasını istiyor. Şoförler, kendilerini sıkıştıran minibüsleri cep telefonuyla çekip toplumsal medyada da paylaşıyor.

Çakarlı minibüslerin kendilerini trafikte zora soktuğunu söyleyen Fesih Halitli, “Çakarlı minibüslere denk geliyoruz. Genelde minibüsler dertli aslında. Problem yaşatıyorlar. Yol istiyorlar, yol istemeyi bırak adamın üzerine sürüyorlar” sözlerini kullandı. Kime ve hangi kuruma ilişkin oldukları anlaşılamayan bu camları sinemalı çakarlı minibüs ve midibüsleri birtakım şoförler sivil polis sanıyor. Daima sıkıştırıyorlar diyen bir diğer şoför de “Kazaya sebebiyet veriyorlar. Dertli işler devletin bir tahlil bulması lazım. Yoksa olmaz. Daima yol istiyorlar. Tahminen sivil bile değil ancak biz o denli görüyoruz” diye konuştu. Bir taksi şoför de “Sürekli çakarlı minibüsleri görüyoruz. Daima yol istiyorlar. Güya bu yol onlara verilmiş. Biz taksici olduğumuz halde gidemiyoruz, onlar rahat rahat gidiyorlar” dedi.

Yorumlar

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0