Taksi ata çarptı: At öldü, 2 kişi yaralandı

HomeGündem

Taksi ata çarptı: At öldü, 2 kişi yaralandı

Kaza, Eyüpsultan, D-020 Karayolunda saat 00.30 sıralarında meydana geldi. Argümana nazaran, İstanbul Havalimanı'ndan Milana Durdic isimli yolcuyu ...

İkinci kez yangın çıkan tekne battı
İstanbul’da trafik kazası: 4 yaralı
Kuzenini öldürüp itiraf eden şahıs tutuklandı

Kaza, Eyüpsultan, D-020 Karayolunda saat 00.30 sıralarında meydana geldi. Argümana nazaran, İstanbul Havalimanı’ndan Milana Durdic isimli yolcuyu alarak hareket eden 34 TJD 92 plakalı taksinin şoförü Şevket Demirbozan, Göktürk mevkiine geldiği esnada yola fırlayan atı fark etmeyerek çarptı. Kazada at ölürken, şoför Demirbozan ve yolcu Milana Durdic hafif formda yaralandı. Yoldan geçenler bir yandan yardıma koşarken başka yandan da durumu itfaiye, polis ve sıhhat takımlarına haber verdi. Olay yerine gelen itfaiye takımları taksiden çıkardıkları şoför ve yolcuyu sıhhat takımlarına teslim etti. Sıhhat grupları de hafif formda yaralanan şoför ve yolcuya birinci müdahaleyi olay yerinde yaparak hastaneye kaldırdı. Hastaneye kaldırılan yaralıların sıhhat durumlarının uygun olduğu öğrenildi. Polis grupları yolda ikinci bir kaza yaşanmaması için tedbir aldı. İtfaiye grupları de bir mühlet araçta inceleme yaptı. Kazaya karışan taksi, alımlı yardımıyla bulunduğu yerden kaldırıldı. Kazada ölen at ise belediye grupları tarafından olay yerinden kaldırıldı.

At bir anda otomobilin önüne fırladı

Kaza yapan taksi şoförü Şevket Demirbozan, “At bir anda otomobilin önüne fırladı. Atı otomobilin önünde gördüm. Müşteri de vardı araçta ambulans ile hastaneye gitti. Yabancı asıllı rastgele bir şeyi yok yalnızca başında bir kanaması var. Müşterimiz de iyi” dedi.

‘Biz bu yolda can tehlikesi yaşıyoruz’

Kazayı haber alarak olay yerine gelen meslektaşlarından Metin Aytaç isimli şoför, “Biz havalimanında taksici olarak çalışıyoruz. Biz arkadaşlarımız ile daima bu yolda can tehlikesi yaşıyoruz. Zira ne vakit neyi çıkacağı belirli değil. Daha evvelden bir arkadaşımız burada mandaya çarptı. Aslında köpek çarpması her gün var. Belediyenin bir tahlil bulması lazım, sonuçta insanların ölmesi mi lazım. Biz daima tehlikeli gidip geliyoruz. Yani arkadaşımızın aracında müşteri var yabancı. Allahtan müşteri de bir şey yok. Arkadaşımız da ölebilirdi, yolcuya da bir şey olabilirdi. Dünyaya rezil olacağız” dedi.

Polis takımları kazayla ilgili çalışma başlattı.

Yorumlar

WORDPRESS: 0
DISQUS: