Taksilerde yeni uygulama: Yaş sınırı 65’ten 68’e yükseltildi

HomeGündem

Taksilerde yeni uygulama: Yaş sınırı 65’ten 68’e yükseltildi

Ticari taksilere yönelik yeni gelişmeyi İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Lideri Eyüp Aksu duyurdu. Aksu, ticari taksi satın alma ve sürücü olma ...

CNN Türk yayına bağlamamıştı: İBB Ulaşım Daire Başkanı Utku Cihan konuştu
Emniyet Müdür Yardımcısı polisi dövdü, soruşturma açılmadı: Sen benim kim olduğumu biliyor musun?
CHP’nin Doğu’daki hedefi yüzde 20 üstü

Ticari taksilere yönelik yeni gelişmeyi İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Lideri Eyüp Aksu duyurdu.

Aksu, ticari taksi satın alma ve sürücü olma yaşının 65’ten 68’e yükseldiğini açıkladı. Ulaştırma Bakanlığı’nın yayımladığı genelge ile birlikte bundan sonra 65 olan ticari taksi satın alma ve sürücü olma yaş haddi 68’e çıkmış oldu.

Çalışmak isteyenler rapor alacak

Hürriyet’ten Burak Taşçı’nın haberine nazaran, ticari takside çalışmak isteyen 65-68 yaş aralığındaki sürücüler her yıl psikoteknik raporu ve sıhhat raporu alarak ticari taksi kullanabilecek.

69 yaşından gün alanlar kullanamayacak

69 yaşından gün almış bireyler ticari taksilerde sürücülük yapamayacak. Genelge kapsamında 69 yaşından gün alanların sürücülük yapamayacağı belirtildi.

İTEO Lideri Aksu’nun iletisi şöyle:

“Değerli meslektaşlarımız; Ticari taksi alımı için ve sürücülük yapabilmek için 65 olan yaş koşulu 68 olarak değiştirilmiştir. 69 yaşından gün alanlar bu genelgeden faydalanamayacaktır. 65-68 yaş ortası çalışmak isteyenler, her yıl psikoteknik raporu ve sıhhat raporu almak zorundadırlar. Bu talebimizi dikkate alarak gerçekleştiren Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Ulaştırma Bakanımıza esnafımız ismine teşekkür ederiz. Güzel işler.”

Yorumlar

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0