Tunç Soyer duyurdu: Gençlerimiz için iki yurt kiraladık

HomeGündem

Tunç Soyer duyurdu: Gençlerimiz için iki yurt kiraladık

Üniversitelerin yüz yüze eğitime dönmesiyle birlikte son günlerde en çok tartışılan mevzulardan biri barınma sorunu oldu. Üniversite öğrencileri ...

Metrobüste kör eden maske uyarısına istenen ceza belli oldu
HDP Genel Merkezi önünde gerginlik
Abdullah Gül: Adı üzerinde elçiye zeval olmaz

Üniversitelerin yüz yüze eğitime dönmesiyle birlikte son günlerde en çok tartışılan mevzulardan biri barınma sorunu oldu. Üniversite öğrencileri, İstanbul, İzmir, Ankara başta olmak üzere pek çok vilayette parkalarda yatarak yüksek kira fiyatlarına ve yurt yetersizliğine dikkat çekiyor.

Toplumsal medya hesabından paylaşımda bulunan İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, Buca ve Bornova’da iki yurt kiraladıklarını duyurdu.

Soyer, “Kira artışları nedeniyle öğrencilerimizin yaşadığı mağduriyetin farkındayız. Gençlerimiz için Buca ve Bornova’da iki yurt kiraladık. Özel yurt sahipleriyle ise kontenjan için görüşmelerimiz devam ediyor. Bu ülkenin geleceğini, sokakta sahipsiz bırakmayacağız.” diye yazdı.

Mesken sahiplerine davet yaptı

Bir öbür paylaşımında, “Ev sahiplerine bir davette bulunmak istiyorum” diyen Soyer şunları söyledi:

“Zor günlerde gösterdiğimiz dayanışmayı çocuklarımız için de göstermek mecburiyetindeyiz. Aydınlık yarınlara lakin aydın gençlerimizle varacağımızı unutmayalım.”

Yorumlar

WORDPRESS: 0
DISQUS: