Zonguldak’ta bir kadın cinayeti daha: Boşanmak istedi öldürdüm

HomeTürkiye

Zonguldak’ta bir kadın cinayeti daha: Boşanmak istedi öldürdüm

Olay, saat 13.00 sıralarında Çaydamar Mahallesi'nde meydana geldi. Emrah Yankın, ayrılmak isteyen eşi Gülten Yankın'ı kiralık araçla gittiği ...

9. Uluslararası Balkan Festivali’ne muhteşem final
Otomobildeki yangını diğer sürücüler söndürdü
Mevsimin ilk karı yağdı

Olay, saat 13.00 sıralarında Çaydamar Mahallesi’nde meydana geldi. Emrah Yankın, ayrılmak isteyen eşi Gülten Yankın’ı kiralık araçla gittiği konutunda av tüfeğiyle vurdu.

Gülten Yankın, olay yerinde hayatını kaybetti, Emrah Yankın ise aracıyla kaçtı. Vilayet Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi grupları, Emrah Yankın’ı yakalamak için çalışma başlattı. Şüphelinin Kumtarla köyündeki meskenine kaçtığı bilgisini alan polis, Yankın’ı meskeninin önünde gözaltına aldı.

Üst aramasının akabinde takım aracına götürülen Yankın, “Eşinizi neden vurdunuz?” sorusuna “Boşanmak istedi o yüzden. Çok sevdim ben onu, gururuma yediremedim ve ayrılmak istedi” dedi. Yankın, süreçler için Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürüldü.

‘Yavrum sana nasıl kıydılar’

Bir çocuk annesi Gülten Yankın’ın cesedi, yapılan incelemenin akabinde Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi’nin morguna kaldırıldı. Gülten Yankın’ın oturduğu konutuna yaklaşık bir ay evvel taşındığı öğrenildi. Olay yerine gelen Gülten Yankın’ın annesi, hudut krizi geçirip, “Yavrum, sana nasıl kıydılar? Canım yavrum, ben seni ne zorluklarla büyüttüm” diyerek gözyaşı döktü. Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

Yorumlar

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0